Livaneli Şarkıları / Göksun Çavdar Biyografi Albümler Haberler Foto Galeri Videolar

8 Şubat 1974 yılında Fransa’nın Vernon şehrinde doğan Göksun Çavdar 11 yaşında Türkiye'ye geldikten sonra İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuarı’na girerek klarnet ve kompozisyon eğitimi aldı. Tülay Örser’le klarnet, Kamil Özler'le armoni çalıştı. İlerleyen yıllarda sibemol klarnetin yanı sıra alto saksofon ve soprano saksofon çalarak bir çok isime eşlik etti.

Türk popüler müziğinin büyük bir bölümüne nefesini veren Göksun Çavdar sayısız albümde çaldı ve Türk popüler müziğinin önde gelen isimlerine sahnede eşlik etti. Audio Fact, Candan Erçetin, Engin Gürkey ve Nabız, Ercan Irmak, Erkan Oğur, Fahir Atakoğlu, Giorgias Freidman, Göksel Baktagir, Gürol Ağırbaş, Kenan Doğulu, Maria Faranturi, Mısırlı Ahmet, Ozan Doğulu, Sezen Aksu, Sıla, Volkan Konak, Zuhal Olcay sahne ve stüdyoda birlikte çalıştığı isimlerin bazıları.

Beyza’nın Kadınları, Dar Alanda Kısa Paslaşmalar, Mutluluk, Neşeli Hayat gibi filmlerin ve Acı Hayat, Aşka Sürgün, Aşk Yakar, Cam Kırıkları, Karadayı Kırık Yaşamlar Diyarı, Kurşun Yarası, Sultan Makamı, Yalan Dünya gibi dizilerin müziklerinde de yer alan Çavdar’ın; Selim Korkmaz ile yaptığı ‘klarnet’ albümü, Levent Yıldırım’ın Harmonia Mundi’den çıkan ‘Intime’ albümü ile Arif Sağ ‘Concerto For Bağlama’, Mısırlı Ahmet ‘Mel De Cabra’, Yarkın Türk Ritim Grubu ‘Ten Skin’, Sufi Trance ‘Thunder Of The Swords’, Göksel Baktagir ‘Günlük’, Zuhal Olcay ‘Aşkın Halleri’, MFÖ ‘AGU’, Levent Yüksel ‘Uslanmadım’, Zeynep Casallini ‘Nihayet’ ve Zara ‘Bahar’ albüme dönüşen performanslarından bazıları.

15 yıldır kadrosunda yer aldığı Devlet Modern Müziği Folk Topluluğu’nun yanı sıra Nabız ve Ozan Doğulu Project’in de bir üyesi olan Göksun Çavdar, bu projelerle eş zamanlı olarak bir yandan birlikte çalıştığı müzisyenlere konser ve stüdyoda eşlik ederken, bir yandan da dizi ve belgesel müzikleri yapıyor.

Göksun Çavdar’ın Zülfü Livaneli parçalarını yorumladığı `Livaneli Şarkıları` albümü Mart 2010`da yayınlandı.